خبرگزاری صاحبی
شنبه 25 تير 1390برچسب:, :: 10:18 ::  نويسنده : علی اکبر امری صاحبی
دعوت ايران از "وليد جنبلاط " براي شركت در كنفرانس انتفاضه فلسطين

خبرگزاري صاحبی نیوز: رئيس حزب سوسياليست ترقي‌خواه و رهبري دروزي‌هاي لبنان از جمهوري‌ اسلامي ايران دعوت‌نامه‌اي براي شركت در كنفرانس انتفاضه فلسطين در تهران دريافت كرد.

 
به گروه 1+5 پيشنهاد شد؛
طرح «گام‌به‌گام» روسيه براي برنامه هسته‌اي ايران

خبرگزاري صاحبی نیوز: وزير خارجه روسيه كه به آمريكا سفر كرده است، در خصوص برنامه هسته‌اي ايران از طرح جديد كشورش براي حل اختلاف كشورهاي غربي با ايران در خصوص برنامه هسته‌اي خبر داد.

 
آمريكا كارشناسان خود را براي رايزني در مورد ايران به روسيه مي‌فرستد

خبرگزاري صاحبی نیوز: وزير امور خارجه آمريكا اعلام كرد كه يك گروه كارشناسي به منظور رايزني و بررسي طرح‌هاي مورد نظر مقامات مسكو در مورد حل مسائل مربوط به برنامه هسته‌اي ايران به روسيه اعزام خواهد شد.

90/04/23 - 11:04:11
ديدار مديركل كنسولي ايران با قائم مقام وزير امور خارجه قرقيزستان

خبرگزاري صاحبی نیوز: مديركل كنسولي وزارت امورخارجه جمهوري اسلامي ايران كه به قرقيزستان سفر كرده است، در ديدار با قائم مقام وزير امورخارجه اين كشور، يادداشت تفاهم گسترش همكاري‌هاي كنسولي بين تهران - بيشكك را امضا كرد.

 
عناوين مهم روزنامه‌هاي امروز عربستان:
صالحي بر پايبندي ايران براي پيشبرد برنامه هسته‌اي خود تاكيد كرد

خبرگزاري صاحبی نیوز: برگزاري نشست كميته طرح صلح عربي فردا در دوحه قطر، تاكيد وزير خارجه ايران بر پايبندي به برنامه هسته‌اي و كشف باندي مخفي در جده كه درصدد سرنگوني نظام سعودي بوده‌اند از عناوين مهم روزنامه‌هاي امروز عربستان است.

 
بيانيه آژانس اتمي درباره ديدار صالحي با آمانو

خبرگزاري صاحبی نیوز: آژانس بين المللي انرژي اتمي در بيانيه‌اي درباره سفر وزير امور خارجه كشورمان به وين و ديدار با مدير كل آژانس بيانيه‌اي صادر كرد.

90/04/22 - 12:35:39
وزير امور زنان دولت فلسطين در گفت‌وگو با فارس پيشنهاد داد:
تهران ميزبان كنفرانس بررسي اوضاع زنان اسير فلسطيني باشد

خبرگزاري صاحبی نیوز: وزير امور زنان در دولت منتخب فلسطين در غزه از جمهوري اسلامي ايران خواست تا ميزبان كنفرانس بين‌المللي بررسي واقعيت درد و رنج‌هاي زنان اسير فلسطيني در زندان‌ها و سلول‌هاي انفرادي رژيم صهيونيستي باشد.

 
نتايج جنگ عليه ايران به رهبري آمريكا به نقل از نشريه آمريكايي/
جنگ آمريكا با ايران موجب تقويت روحانيت و اتحاد مردم مي‌شود

خبرگزاري صاحبی نیوز: فارين پاليسي اين فوكوس نوشت: به هيچ وجه نمي‌توان نتايج جنگ عليه ايران به رهبري آمريكا را پيش‌بيني كرد؛ اما شواهد نشان مي‌دهد كه چنين جنگي آسان نخواهد بود. به عكس جنگ آمريكا به ايران موجب تقويت روحانيت در اين كشور و اتحاد بيشتر مردم خواهد شد.

 
مهم‌ترين عناوين روزنامه‌هاي امروز جهان

خبرگزاري صاحبی نیوز: برخي از مهمترين روزنامه‌هاي آمريكا، روسيه، انگليس، آلمان‌، فرانسه و مصر مهم‌ترين عناوين خود را به موارد زير اختصاص دادند.

 
كارشناس انديشكده "امريكن‌ اينترپرايز ":
حضور ايران و حزب‌الله در آمريكاي لاتين نتيجه راهبرد هوشمندانه آنهاست

خبرگزاري صاحبی نیوز: يكي از كارشناسان انديشكده آمريكايي "امريكن‌ اينترپرايز " در جلسه استماع كميته فرعي مبارزه با تروريسم مجلس نمايندگان آمريكا تأكيد كرد كه آمريكا بايد به‌منظور حفظ منافع خود مانع از نفوذ ايران و حزب‌الله در آمريكاي لاتين شود.

 
پانتا از احتمال اقدامات يكجانبه نظامي آمريكا در عراق خبر داد

خبرگزاري صاحبی نیوز: عليرغم آنكه عمليات نظامي آمريكا در عراق رسماً در اوت سال گذشته پايان يافت اما وزير دفاع جديد آمريكا گفت كه اگر لازم باشد آمريكا اقدامات يكجانبه نظامي در عراق صورت مي‌دهد.

 
هيگ: بايد به اعمال فشار بر ايران ادامه دهيم

خبرگزاري صاحبی نیوز: وزير امور خارجه انگليس در مقاله‌اي در روزنامه گاردين اعلام كرد افزايش ظرفيت توليد اورانيوم غني شده ايران نشان مي‌دهد ما بايد به اعمال فشار بر ايران ادامه دهيم.

 
داوداوغلو: ايران كشور تأثيرگذاري در منطقه است

خبرگزاري صاحبی نیوز: وزير امور خارجه تركيه در ارزيابي سفر خود به كشورهاي منطقه از ايران به‌عنوان يكي از كشورهاي تأثيرگذار در تحولات منطقه ياد كرد و گفت: تماس‌هاي وي با مقامات ايراني به همين لحاظ حائز اهميت فراواني است.

 
مجله آمريكايي گزارش داد؛
موفقيت‌هاي ديپلماتيك تهران در منطقه و لزوم تغيير راهبرد آمريكا در قبال ايران

خبرگزاري صاحبی نیوز: مجله "نشنال ريويو " در مقاله‌اي موضع‌گيري‌هاي دولت آمريكا در قبال تحولات اخير خاورميانه و بخصوص ايران را ضعيف ارزيابي كرده و پيشرفت‌هاي ايران در عرصه هسته‌اي را چشمگير و نگران‌كننده قلمداد مي‌كند.

 
 
مسئولان هشيار باشند
شاليزارهاي مازندران در حال تبديل به باغ هاي مركبات بزرگ

خبرگزاري صاحبی نیوز: بالابودن هزينه توليد اصلي‌ترين دليل تغيير كاربري اراضي شاليزاري به باع هاي مركبات است.


 

به گزارش خبرگزاري صاحبی نیوز از ساری، سطوح زيادي از زمينهاي مناطق دشت و شاليزار اين شهرستان كه سطحي هموار و بافت خاك سنگين دارند طي سالهاي اخير به باغ مركبات، هلو و كيوي اختصاص داده شده و اين مساله هر روز با شدت بيشتري در حال گسترش است.
در هر هكتار زمين شاليزاري به طور متوسط حدود 2هزار و200 كيلوگرم برنج سفيد و در هر هكتار باغ تا 20تن محصول مركبات برداشت مي شود.
با توجه به هزينه توليد اين دو محصول كشاورزي از نظر نيروي انساني، خسارت هاي ناشي از حوادث غيرمترقبه در امر توليد نشان مي دهد توليد مركبات به صرفه تر است.
بنابراين گزارش، ميزان برداشت برنج، درآمد معيشتي رو به تورم زندگي كشاورزان را پوشش نمي دهد و 80 درصد از محصول توليدي آنان 30 درصد كمتر از نرخ رايج بازار به فروش مي رسد.
بسياري از كشاورزان معتقدند فروش زمين شاليزار يا تغيير كاربري زمين به نفع آنها است زيرا توليد برنج با مشكلاتي نظير هزينه سرسام آور توليد و قيمت پايين محصول روبرو است.
اين نكته قابل ذكر است كه ارزش ريالي باغ هاي مركبات چندين برابر زمين هاي شاليزاري محاسبه مي شود و اين امر نيز عامل مهمي براي تغيير كاربري زمين شاليزار است.
با توجه به اينكه تغيير كاربري اراضي از زراعي به باغي ممنوعيت قانوني نداشته طي سالهاي اخير شاهد تغيير كشت زمين شاليزار به باغ مركبات هستيم.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي مازندران در خصوص تغيير كاربري زمينهاي شاليزار به خبرنگار صاحبی نیوز گفت: تغيير كاربري شاليزارها منع قانوني ندارد اما جهاد كشاورزي حمايتي از اين تغيير نمي كند.
عنايت الله تورنگ افزود: با توجه به اينكه پايه هاي مركبات كنوني به شرايط مانداب سطحي و بالابودن سطح آب زيرزميني حساس هستند بنابراين اين باغها در آينده اي نه چندان دور متحمل خسارت مي شوند.
به گفته وي براي كشت مركبات بافت خاك نسبتا سبك و سطح آب زير زميني حداقل در فاصله دومتري از سطح خاك بايد قرار داشته باشد.
وي تصريح كرد: در صورتي كه سطح اين زمين ها به آب برسد كشاورزان متحمل خسارت مي شوند.
تورنگ يادآور شد: برخي افراد به تصور اينكه تغيير كاربري زمين شاليزار به محصولاتي از قبيل مركبات زودباده بوده به اين كار روي آورده اند.
وي خاطرنشان كرد: اجراي عمليات برنجكاري به صورت مكانيزاسيون هزينه هاي توليد برنج را كاهش مي دهد.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي مازندران با تاكيد بر تسهيل در روند مراحل كاشت و برداشت برنج؛ گفت: 50 درصد برداشت برنج مكانيزه است.
در همين راستا رئيس هيئت مديره تشكلهاي كشاورزي ساری نيز در گفت وگو با خبرنگارصاحبی نیوز در ساری اظهار داشت: 80 درصد شاليزارهاي بخش جنوب شرقي و غربي شهرستان ساری به زير كشت مركبات رفت.
عبدالحسين قرائي معتقد است: اگر بازاريابي صحيحي در اين مورد انجام نشود باغداران در آينده با مشكل مواجه خواهند شد.
كارشناسان بخش كشاورزي پيش بيني مي كنند در صورت ادامه روند تغيير كاربري زمينهاي شاليزار در آينده نزديك قيمت برنج روندي صعودي مي يابد.
استان مازندران داراي 240 هزار هكتار اراضي شاليزاري است كه سالانه حدود 900 هزار تن برنج، معادل 44 درصد نياز برنج كشور را توليد مي كند.
همچنين سطح زيركشت باغ هاي مركبات كشور حدود 215 هزار هكتار است كه بيش از 43 درصد آن ( 92 هزار هكتار ) در اختيار استان مازندران است

مدیر عامل اتحادیه زنبورداران گفت: کیفیت و کمیت محصولات باغی با استفاده از زنبور عسل تا 10 برابر افزایش می‌یابد.

 

 

 

 

عفت رئیسی‌سرحدی در حاشیه سفر خود به گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تالش زنبوردارى را یکى از مشاغل زودبازده و غیر آلاینده بخش کشاورزى کشور دانست و اظهار داشت: صنعت زنبورداری خروج ارز از کشور را در پى‌ ندارد و برای کشور ارزآور است.

وی با بیان اینکه عسل تامین کننده امنیت غذایی جوامع به شمار می‌رود افزود: زنبور عسل با داشتن خواص دارویی منحصر به‌فرد و نیز زمینه‌سازی برای اشتغال و کارآفرینی می‌تواند در توسعه کشور در بخش کشاورزی، دارویی و اشتغال نیروی انسانی نیز اثربخش باشد.

مدیر عامل اتحادیه زنبورداران کشور ادامه داد: موم، بره موم، زهر، ژله شاهانه و دیگر محصولات زنبور عسل علاوه بر اینکه خواص غذایی دارند، از خواص دارویی نیز برخوردار هستند.

وی درباره نقش بسیار مفید زنیور عسل در عمل گرده‌افشانی، افزود: در این گرده‌افشانی 90 درصد تولیدات و فواید زنبور عسل نصیب باغداران است.

رئیسی‌سرحدی با بیان اینکه قیمت عسل متعادل نیست و باید تغییر کند، ادامه داد: با توجه به اینکه هزینه‌های تولید عسل بالاست حداقل قیمت عسل باید به گونه‌ای تعیین شود تا پاسخگوی هزینه‌های تولید و امرارمعاش زندگی زنبورداران باشد.

وی صنعت زنبورداری را دارای ردیف اعتباری مستقل ندانست و خاطرنشان کرد: خواستار اختصاص ردیف بودجه‌ای مستقل برای پرورش دهندگان زنبورعسل هستیم که با اختصاص آن امکان ایجاد 30 هزار فرصت شغلی جدید فراهم می‌شود.

مدیر عامل اتحادیه زنبورداران کشور گفت: با توجه به اینکه صادرات عسل ارزآوری بالایی برای کشور به همراه دارد ولی به دلیل عدم وجود صنایع تبدیلی و تکمیلی برای بسته‌بندی کردن عسل‌های صادراتی این فرصت را برای رسیدن به شرایط مطلوب از دست داده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه صنعت زنبورداری نیازمند ردیف اعتبار است، خاطرنشان کرد: تمام مشکلات صنعت زنبورداری مربوط به عدم حمایت و نبود ردیف اعتباری است.
رئیسی‌سرحد اضافه کرد: طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است، اگر در هر هکتار از یک باغ میوه حدود چهار تا پنج کلنی زنبور عسل قرار داده شود، کیفیت و کمیت میوه یا بذرحاصله به 10 برابر افزایش می‌یابد.

وی اظهار داشت: در بسیاری از کشورهای اروپایی و پیشرفته، باغداران و مزرعه‌داران با کرایه دادن مبالغی به زنبورداران از آنها می‌خواهند که در هنگام شکوفه دادن گلها، کندوهایشان را به باغ یا مزارع آنها برده تا عمل گرده‌افشانی توسط زنبورداران به خوبی انجام شده و سود سرشاری نصیب آنها شود.

مدیر عامل اتحادیه زنبورداران کشور با اشاره به اینکه در قرآن سفارش فراوانی به استفاده از عسل شده است، بیان داشت: در ایران سرانه مصرف هر فرد در طول سال کمتر از نیم کیلوگرم عسل است در حالی که در کشورهای اروپایی بین 2.5 تا سه کیلوگرم عسل توسط افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی درباره عدم تشخیص عسل طبیعی از غیرطبیعی، بیان داشت: وجود عسل‌های دست‌ساز و نامرغوب بازار عسل طبیعی را کساد کرده است زیرا مردم نمی‌دانند کدامیک از محصولات مرغوب هستند.

رئیسی‌سرحد افزود: عسل و فرآورده‌های آن باید بیش از پیش مورد توجه برنامه‌ریزان بخش کشاورزی و دست‌اندرکاران امر تامین امنیت غذایی قرار گیرد.

وی مهم‌ترین اهداف اتحادیه زنبورداران کشور را دفاع از حقوق زنبورداران در مراجع تصمیم‌گیری و دستگاه‌های اجرایی، تلاش در راستای تسهیل و تدوین قوانین به نفع صنعت و فعالان زنبورداری و ارائه چشم‌انداز مفید برای سرمایه‌گذاری در صنعت زنبورداری عنوان کرد.
 

شنبه 18 تير 1390برچسب:, :: 13:28 ::  نويسنده : علی اکبر امری صاحبی

احمد ناطق نوري در خصوص اجرای طرح تفکیک جنسیتی دانشگاه ها به خبرنگار مازندنومه گفت: اجرای این طرح برای دانشگاه ها مشکلاتی به وجود خواهد آورد.

 وی با بیان اینکه باید فرهنگ مردم و جامعه را تغییر دهیم ، اظهار داشت: فرزندان بسیاری در خارج از کشور تحصیل کرده اند که بسیار هم متدین و مورد تایید هستند ، پس این افراد در آن شرایط چه گونه تحصیل کردند؟

ناطق با اشاره به اینکه عفت و حجاب را می توان در همه داشت و در همه جا نداشت ، افزود: این مسئله به فرهنگ ، اصالت و نوع تربیت خانوادگی بستگی دارد وگرنه با قانون و مقررات و چوب حل نمی شود.

 نماینده مردم نور و محمودآباد با بیان اینکه کار فرهنگی فرق می کند ، خاطرنشان کرد: باید ظرفیت فرهنگی و تربیت اسلامی را در جامعه افزایش دهیم.

 وی با اشاره به اینکه دانشگاه باید مکتب باشد ، یادآور شد :دانشگاه مانند مدرسه ای است که آدم پرورش می دهد و آدم کسی است که به حقوق دیگران تجاوز نکند و بتواند خصایص انسانی را رعایت کند.

ناطق با بیان اینکه باید کار زیربنایی انجام داد، گفت: اجرای این طرح ها از کارهای روبنایی است، اگر در کلاس درس دانشجویان دختر و پسر از یکدیگر تفکیک شوند پس در حیاط دانشگاه و در خارج از فضای دانشگاه چه؟

به گزارش مازندنومه، وی با اشاره به اینکه از ابتدا هم الگوی درستی برای دختران نداشتیم ، اظهار داشت: معنای حجاب چیست ؟ کسی حجاب را معنا کند تا بتوانیم با منطق و استدلال کار کنیم.

ناطق یادآور شد: بهتر است به جای اجرای طرح های این چنینی،دانشگاه ها کلاس اخلاق با حضور استادان برجسته برگزار کنند و در رابطه با اخلاق صحبت کرده و هدایت کنند وگرنه با چماق که نمی شود به کسی گفت نماز بخوان.

احمد ناطق نوری در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر امضای طرح سوال از رئیس جمهوری ، گفت: زمان جمع آوری امضاها حضور نداشتم و از موضوع سوال ها هم مطلع نیستم.

 وی با بیان اینکه شاید اکنون طرح سوال از رئیس جمهوری مصلحت نباشد ، افزود: دولت و مجلس باید تعامل بیشتری با هم داشته باشند و به همین دلیل نباید دنبال طرح سوال باشیم.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر هر دو طرف بکشند ، یک طرف پاره می شود ، تصریح کرد: نباید خیلی عجله کرد و باید به سمت تعامل برویم تا مشکلات مردم حل شود.

وی یادآور شد:البته نماینده ها در این خصوص آزاد هستند و هر کسی می تواند نظر خود را اظهار کند اما من فعلا این موضوع را مصلحت نمی دانم.

*نيکنام:من امضا نزدم

 نماینده مردم تنکابن و رامسر هم در همین راستا با بیان اینکه طرح سوال از رئیس جمهور را امضا نکردم ،به مازندنومه گفت: به این دلیل که در زمان تنظیم سوال حضور نداشتم .

 ابوالفتح نیکنام در پاسخ به این سوال که در صورت مطلع بودن از موضوع سوال آیا طرح استیضاح رئیس جمهوری را امضا می کرد یا خیر ، افزود: هیچ انسان با شعوری از یک حرکت اصولی و متعارف شانه خالی نمی کند و اگر در آن زمان حضور داشته و صحه می گذاشتم ممکن بود امضا کنم و در حال حاضر نمی توانم از این طرح دفاع کرده و یا آن را رد کنم.

صفحه قبل 1 صفحه بعد

درباره وبلاگ

به نام خدا اینجانب علی اکبر امری صاحبی متولد 1349 ساکن روستای صاحبی از توابع شهرستان ساری شغل کارگزار مخابرات در مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق بین الملل مشغول تحصیل می باشم. هدف من از ایجاد این وبلاگ انتشار اخبار روز دنیا می با شد.
آخرین مطالب
آرشيو وبلاگ
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان اخبار صاحبی و آدرس sahebinews.LoxBlog.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.ورود اعضا:

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 3
بازدید دیروز : 0
بازدید هفته : 3
بازدید ماه : 3
بازدید کل : 10283
تعداد مطالب : 4
تعداد نظرات : 7
تعداد آنلاین : 1Alternative content